Wierzę, że decydując się na moją fotografię akceptujecie mój styl obróbki i ogólną wizję artystyczną. Pamiętajcie jednak, że na ostateczny efekt na zdjęciach mają wpływ również pogoda, warunki oświetleniowe oraz Wasze zaangażowanie i przygotowanie do sesji. Jeśli po przeczytaniu regulaminu, będziecie mieli dodatkowe pytania, piszcie śmiało kontakt@makuczkowska.pl.

Uwierzcie mi, że tak samo jak Wy nie lubię sztucznego pozowania i uśmiechania się do obiektywu. Nie wymagam od Was żadnych umiejętności pozowania ani doświadczenia w tym zakresie. W trakcie sesji poprowadzę Was, tak abyście wiedzieli, co robić, ale też nie czuli się sztywno i sztucznie. 

Regulamin dotyczy sesji wykonywanych w plenerze. W przypadku fotografii ślubnej obowiązuje osobna umowa. 

 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
 2. Koszt sesji jest zgodny z cennikiem umieszczonym na stronie Fotografa lub z indywidualną ofertą wysłaną mailem.
 3. Rezerwacja sesji następuje po wpłacie zadatku 100zł.
 4. Pozostała część wynagrodzenia jest płatna w dniu sesji gotówką/BLIK lub przelewem do 3 dni od dnia sesji. Nie oddaję zdjęć do czasu otrzymania pełnego wynagrodzenia.

 5. Dane do przelewu

  MARTA KUCZKOWSKA

  18 1140 2004 0000 3802 7836 1032

 6. W celu realizacji usługi niezbędne będzie podanie swojego imienia i nazwiska, adresu mailowego oraz nr telefonu, a także adresu zamieszkania w przypadku wykonywania sesji w domu klienta.
 7. Sesja rozpoczyna się punktualnie i nie ma możliwości jej przedłużenia i przełożenia. Fotograf ma prawo odwołać sesję w przypadku spóźnienia powyżej 15 min.
 8. Istnieje możliwość zmiany terminu sesji JEDEN RAZ. Sesja odwoływana jest w przypadku choroby lub ze względu na pogodę w przypadku sesji plenerowej (burza, porywisty deszcz, wiatr). Brak słoneczniej pogody nie jest powodem do odwołania sesji.
 9. Udział w sesji oznacza zapoznanie się z portfolio Fotografa oraz akceptację stylu fotografii, percepcję kadru, kolorystykę wykonywanych zdjęć, efekt końcowy i ogólną estetykę jak również zgodę na jego artystyczną interpretację.
 10. UBIÓR w przypadku sesji plenerowych. Sprawdzą się naturalne kolory, bez intensywnych wzorów, kolorów czy napisów. Dobrze jest, gdy wspólny kolor przeplata się lub gdy pasujecie do siebie stylistycznie. Ale nie ubierajcie się tak samo, w stylu biały T-shirt i jeansy. Chodzi o Wasz indywidualny charakter, a nie przebranie się na siłę. Skorzystajcie z tych inspiracji na ubiór https://pin.it/2XQhohp
 11. Fotograf dokona selekcji zdjęć i podda je autorskiej obróbce. Następnie w ciagu 30 dni od dnia sesji udostępni link do prywatnej galerii w celu pobrania zdjęć.
 12. Zamówione dodatkowo albumy i wydruki będą do odbioru w ciągu 30 dni od daty zamówienia w Studio ul.Elektryków, Gdańsk Stocznia. Należy wcześniej umówić się na odbiór zdjęć.  Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna 15 zł
 13. Nie ma możliwości zakupu zdjęć nieobrobionych
 14. Oryginały plików przechowuję na dysku przez okres 3 miesięcy.
 15. Staram się, aby moja obróbka była naturalna. Nie ingeruję w wygląd sylwetki, nie odchudzam, nie przeklejam min, nie wygładzam skóry, nie usuwam blizn, elementów garderoby ani otoczenia.  Modyfikacje mogą dotyczyć jedynie pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe.
 16. Możliwość pokazania wykonanych zdjęć jest ważnym elementem mojej pracy, dlatego będzie mi ogromnie miło, jeśli wyrazicie taką zgodę. Wasz wizerunek utrwalony na zdjęciach może być przeze mnie wykorzystany na stronie internetowej i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych (album, ulotka). Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informacji o zgodzie możecie udzielić w dniu sesji lub po obejrzeniu zdjęć. Udzielona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili cofnięta.
 17. Zamawiający są uprawnieni do korzystania z fotografii w ramach dozwolonego użytku osobistego, który obejmuje wykorzystanie niekomercyjne, w szczególności wydruk zdjęć na własne potrzeby czy udostępnianie fotografii osobom pozostającym w kręgu rodziny i znajomych.
 18. Bez uprzedniej zgody Fotografa niedopuszczalnym jest przerabianie zdjęć w programie do obróbki graficznej czy poprzez kadrowanie, nakładanie na nie filtrów, zmianę kolorystyki oraz naklejanie grafik. Fotograf zachowuje zarówno autorskie prawa majątkowe jak i osobiste.
 19. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga uprzedniej zgody pisemnej Fotografa i może zostać uzależnione od zapłaty dodatkowego wynagrodzenia na jego rzecz.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

 • Za pośrednictwem firmy MARTA KUCZKOWSKA zbierane są dane osobowe w postaci Państwa adresu mailowego, imienia, nazwiska, numeru telefonu –są niezbędne do umówienia i wykonania usługi sesji fotograficznej.
 • Administratorem w/w danych jest właściciel firmy Marta Kuczkowska.
 • Dane osobowe są przetwarzane i przekazywane poprzez Zalamo.com oraz firmę MARTA KUCZKOWSKA
 • Dane są wykorzystane do celu kontaktu z klientem, do tworzenia oraz wyświetlania komunikatów marketingowych w postaci reklam i analiz ich tworzenia, przesyłania zdjęć do druku, wyboru zdjęć przez klienta, w celach księgowych.
 • Dane przekazane firmie MARTA KUCZKOWSKA są wykorzystywane tylko i wyłącznie dla w/w potrzeb frmy, do kontaktu, nawiązania współpracy, wykonania zlecenia, działań marketingowych, pomiędzy firmą a każdą z osób która powierzyła dane w/w firmie. Każda z osób która powierzyła dane osobowe firmie MARTA KUCZKOWSKA może cofnąć zgodę na ich przetwarzanie, mieć w nie wgląd lub dokonać ich zmiany.

Regulamin obowiązuje od dnia 01.08.2022 roku.